Co to jest Hash?

26 marca 2022

Co to jest haszysz?

Posted by Marihuana Doctors on 09/28/2017 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 30 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Poznając różne rodzaje produktów z marihuany, mogłeś natknąć się na haszysz, znany również jako haszysz. Hasz to tylko inna nazwa pączków lub kwiatów, prawda? Nie do końca - haszysz jest unikalnym produktem, którego używa się nieco inaczej niż buds.

Nie rozmawiamy o haszyszu tak często, jak o innych rodzajach produktów z marihuany, więc przejdźmy do tego, co powinieneś o nim wiedzieć jako pacjent medycznej marihuany.

Wszystko o haszyszu

Haszysz istnieje od co najmniej 900 r. n.e. i był używany głównie w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Kiedy Europejczycy skolonizowali Afrykę Północną, zaczęli sprowadzać go także do swoich krajów. Podobnie jak niektóre inne narkotyki, haszysz był używany przez europejskich artystów i poetów, aby czerpać inspirację do swoich dzieł.

W dzisiejszych czasach ludzie na całym świecie nadal używają haszyszu do celów rekreacyjnych i medycznych. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu palili haszysz od zawsze i nigdy nie przestali. W miarę jak marihuana powoli zyskuje akceptację w Stanach Zjednoczonych, Amerykanie używają jej coraz częściej, podobnie jak innych produktów z marihuany.

Czym więc dokładnie jest haszysz? To coś zupełnie innego niż liście i pączki, które niektórzy z nas kojarzą z tym słowem. W rzeczywistości nie jest to w ogóle liść.

Hasz to woskowy koncentrat powstający z gruczołów żywicznych (trichomów) w roślinach marihuany. Może występować w postaci cegiełek lub oleju.

Aby uzyskać haszysz, rzemieślnicy marihuany stosują różne metody:

    Aby uzyskać bąbelkowy haszysz, twórca oddziela trichomy od rośliny za pomocą wody z lodem i torebek z sitodrukiem. Bąbelkowy haszysz ma gumowaty i, cóż, bąbelkowy wygląd. Hasz palcowy lub nożyczkowy wymaga pocierania przy tworzeniu. Plantator rozciera trichomy na dłoniach lub nożyczkach, aby uzyskać lepką żywicę. Shatter i wosk można rozpoznać jako koncentraty marihuany - technicznie rzecz biorąc, są one rodzajem haszyszu. Powstają one w wyniku bardziej skomplikowanego procesu, w którym wykorzystywane są rozpuszczalniki i inne substancje.

Niezależnie od rodzaju haszyszu, będzie on zawierał większą liczbę kannabinoidów i terpenów niż inne produkty z marihuany.

Jak używać haszyszu

Masz więc swoją cegiełkę, wosk lub olej. Co z nimi zrobić? Masz wiele możliwości:

    Palenie: Większość osób pali swój haszysz używając fajki lub papierów do skręcania papierosów. Aby palić sam haszysz, użyj fajki lub bonga z sitkiem. Jeśli nie masz sita lub używasz bibułek, dodaj haszysz do zioła, aby zrobić własne "sito". Vape It: Możesz odparować czysty haszysz po prostu wkładając go do pióra do waporyzacji. Jeśli masz mniej czystego haszyszu, po prostu pokrusz go i odparuj tak, jak suchy bud. Dab It: Dabbing zalecamy tylko pacjentom, którzy potrzebują intensywnej i natychmiastowej ulgi. Dabbing polega na podgrzewaniu haszyszu na paznokciu za pomocą palnika. Następnie wdycha się opary za pomocą fajki. Jedzenie: Jeśli masz olej haszyszowy, możesz dodawać go do jedzenia, tak jak każdy inny olej z marihuany. Możesz przygotować skoncentrowany lek jadalny w zaciszu własnego domu.

Plusy i minusy używania haszyszu

Wybór haszyszu jako produktu ma następujące zalety:

    Silniejsze działanie: Ponieważ haszysz ma wyższe stężenie kannabinoidów, użycie niewielkiej ilości może przynieść bardzo dobre efekty. Przyzwoitej wielkości cegła haszyszu może Ci wystarczyć na długi czas. Więcej THC: Jeśli zależy Ci na korzyściach medycznych płynących z THC, haszysz może dostarczyć Ci dużą ilość tego związku. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ THC wywołuje większość efektów psychoaktywnych, które kojarzymy z używaniem marihuany. Przygotowywany przez hodowców: Ponieważ używamy haszyszu od tak dawna, wiemy, co robimy, kiedy go wytwarzamy. Nie da się pokonać wieków doświadczenia!

Jednak haszysz ma też pewne wady, o których należy pamiętać, takie jak

    Wysoki koszt: haszysz kosztuje niemało. Pacjenci z ograniczonymi środkami finansowymi mogą nie być w stanie sobie na niego pozwolić. Chociaż otrzymujesz wysokie stężenie leku, prawdopodobnie możesz znaleźć tańszy sposób na uzyskanie podobnej ilości kannabinoidów. Stroma krzywa uczenia się: Ponieważ haszysz jest tak skoncentrowany, margines błędu jest mniejszy niż w przypadku innych rodzajów marihuany. Dodatkowo, jeśli wybierzesz skomplikowaną metodę zażywania, taką jak dabbing, ryzyko wzrasta jeszcze bardziej. Hasz nie jest przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z medyczną marihuaną. Mniejsza dostępność: W zależności od przepisów obowiązujących w danym stanie, możesz nie być w stanie kupić haszyszu. Niektóre legalne stany dopuszczają jedynie buds lub leki ziołowe wzorowane na standardowych lekach.

Czy można używać haszyszu w celach medycznych?

Krótka odpowiedź? Tak! Możesz jednak chcieć dowiedzieć się więcej na temat medycznego zastosowania haszyszu.

Jednym z najfajniejszych zastosowań medycznych haszyszu jest dodanie jego niewielkiej ilości do innych produktów z marihuaną medyczną. Jeśli potrzebujesz więcej THC w swoim lekarstwie, możesz użyć haszyszu, aby zwiększyć jego ilość do swoich upodobań. Sprawia to również, że zarówno haszysz, jak i sam produkt działają dłużej, ponieważ nie musisz używać tak dużo każdego z leków.

Oczywiście, jeśli zalety przeważają nad wadami, możesz stosować haszysz samodzielnie, tak jak każdy inny lek na bazie konopi.

Dowiedz się więcej o haszyszu i medycznej marihuanie

Przed użyciem skoncentrowanego leku ziołowego, takiego jak haszysz, powinieneś zrobić jak najwięcej badań. MarijuanaDoctors.com może udzielić ci porad i wskazówek, których potrzebujesz. Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej:

    Sposoby używania medycznej marihuany: Porównaj sposoby użycia haszyszu, o których mówiliśmy, z metodami wymienionymi tutaj. O Tetrahydrokannabinolu (THC): THC to gwiazda programu, jeśli chodzi o składniki chemiczne haszyszu. Dowiedz się więcej na ten temat tutaj. Znajdź lokalnego lekarza od marihuany: Aby uzyskać produkty ziołolecznicze, takie jak haszysz, z powodów medycznych, musisz uzyskać zalecenie od lekarza. Rozpocznij poszukiwania, korzystając z naszej bazy danych. Znajdź lokalny punkt sprzedaży: Potrzebujesz miejsca, gdzie można kupić haszysz? Ten przewodnik Ci w tym pomoże.