Jak bezpiecznie korzystać z konopi?

3 lipca 2015

Jeśli ktoś jest nowym użytkownikiem konopi to powinien zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami, które pozwolą mu na w pełni bezpieczne korzystanie z takich środków.

dawkowanie konopiStosowanie konopi może mieć zupełnie odmienny wpływ na poszczególne schorzenia. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku chorób takich jak epilepsja, schizofrenia, nadciśnienie, migrena oraz wiele innych. Stanowisko lekarzy w świecie medycyny na ten temat często jest dość podzielone, bowiem niektórzy specjaliści mają zupełnie odmienne zdanie na temat tego, czy konopie faktycznie pomagają w leczeniu takich dolegliwości. Ponadto, cały czas prowadzone są tutaj najróżniejsze badania, przez co właściwie nieustannie jesteśmy zalewani coraz to nowszymi wiadomościami. W przypadku stosowania konopi niezwykle istotne jest dokładne odmierzanie odpowiednich dawek. Stosowanie ich w zbyt dużym stężeniu może prowadzić do hipoglikemii i w rezultacie do niedociśnienia ortostatycznego.

Z drugiej jednak strony przy właściwym stosowaniu zarówno konopie jak i same wyodrębnione z nich kannabinoidy mogą naprawdę doskonale wpływać na ludzki organizm. Znacznie poprawiają przede wszystkim samopoczucie u osób, które zmagają się z najróżniejszymi dolegliwościami. Wszystkie przeprowadzone na ten temat badania dobitnie pokazuję jednak, że efektywność takiego leczenia może być bardzo ściśle uzależniona od dobrania odpowiedniej dawki konopi, a nawet od metody jej przyjmowania. Istnieją badania które wskazują na to, że pewne dawki THC mogą być bardzo skuteczne w leczeniu depresji.

Równocześnie jednak stosowanie ich w zbyt dużej ilości nie tylko cofa skutki leczenia, ale nawet dodatkowo pogłębia objawy choroby i powoduje dodatkowe dolegliwości, takie jak schizofrenia, nadciśnienie czy niektóre schorzenia zapalne. Z tego też powodu przy stosowaniu konopi zawsze należy zachowywać najwyższą ostrożność. Nadal trwają również badania nad związkiem pomiędzy stosowaniem konopi w celach medycznych a występowaniem u poszczególnych pacjentów różnego rodzaju schorzeń psychicznych.