Medyczna marihuana dla starzejących się rodziców

27 marca 2022

Medyczna marihuana dla twoich starzejących się rodziców

Posted by Marihuana Doctors on 01/24/2018 in Zasoby dla osób starszych

Zaktualizowano 30 stycznia 2019 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Chcesz jak najlepiej dla swoich rodziców, zwłaszcza gdy osiągają starszy wiek. Z wiekiem może pojawić się wiele problemów zdrowotnych, a czasami środki farmaceutyczne po prostu nie dają rady. W niektórych przypadkach, z powodu uzależnienia, skutków ubocznych i innych zagrożeń, bardziej szkodzą one pacjentom, niż im pomagają. A gdyby istniała bezpieczniejsza alternatywa?

Choć na początku Ty i Twoi rodzice możecie być zaskoczeni, medyczna marihuana ma wiele zalet i może działać tak samo skutecznie jak standardowe leki, a przy tym ma mniej skutków ubocznych.

Czy marihuana jest bezpieczna dla seniorów?

Ze względu na negatywne skojarzenia związane z marihuaną, możesz obawiać się, że może ona powodować szkodliwe skutki, zwłaszcza u osób starszych o słabszym zdrowiu. Jednak dla wielu pacjentów marihuana jest bezpieczniejszą opcją niż leki farmaceutyczne. W porównaniu z lekami takimi jak opioidy, marihuana powoduje łagodniejsze skutki uboczne i ryzyko.

Pomyśl o tym w ten sposób - podczas gdy 5% pacjentów, którzy przyjmują opioidy, uzależnia się od nich po roku stosowania zgodnie z zaleceniami, od marihuany nie można się uzależnić. Wielu pacjentów stosujących medyczną marihuanę używa jej w szczególności do leczenia bólu związanego z takimi schorzeniami jak zapalenie stawów.

Inne efekty uboczne, które może wywołać marihuana, to m.in:

    Głód Senność Pragnienie/suchość w ustach Zawroty głowy Zaczerwienienie oczu Bezsenność

Jak widać, objawy te są porównywalne z łagodnymi efektami ubocznymi wywoływanymi przez standardowe leki. Jednak w przeciwieństwie do leków farmaceutycznych, możesz łatwo zmienić rodzaj używanej odmiany marihuany lub zażywać ją o innej porze, aby wyeliminować lub opanować wiele z tych efektów ubocznych.

Ty i Twoi rodzice możecie się martwić, że po zażyciu marihuany poczujecie się na haju. Wbrew powszechnemu przekonaniu, istnieje wiele produktów z konopi leczniczych, które nie powodują u pacjentów uczucia podniecenia. Ponieważ związek THC powoduje uczucie haju związane z marihuaną, możesz po prostu wybrać odmianę marihuany, która go nie zawiera, aby uniknąć tego efektu.

Przeszkody w leczeniu medyczną marihuaną

Tak jak w przypadku każdego innego leku, Ty i Twoi rodzice powinniście przemyśleć każdy aspekt leczenia medyczną marihuaną przed podjęciem decyzji. Kwestie prawne związane z leczeniem konopiami mogą stwarzać pewne bariery dla osób zainteresowanych medyczną marihuaną. Jeśli jednak uda Ci się je obejść, możesz skorzystać z wielu zalet, jakie oferują leki na bazie konopi.

Ponieważ kwalifikacje do otrzymywania medycznej marihuany różnią się w zależności od stanu, przed złożeniem wniosku o kartę powinieneś zapoznać się z przepisami dotyczącymi medycznej marihuany obowiązującymi w danym stanie. Niektóre stany dopuszczające medyczną marihuanę mają krótką listę schorzeń, które kwalifikują pacjenta, podczas gdy inne mają dłuższą. Może się również zdarzyć, że będziesz musiał uiścić opłatę za zgłoszenie do programu medycznej marihuany.

Ty i Twoi rodzice powinniście także zastanowić się nad swoją sytuacją finansową i nad tym, czy stać Was na regularne kupowanie medycznej marihuany. Firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów leków na bazie marihuany, dlatego musisz płacić pełną cenę za medyczną marihuanę. Pacjenci, którzy mogą sobie pozwolić na płacenie za swoje lekarstwa, często uważają, że są one warte swojej ceny, ale nie każdy ma na to pieniądze.

Jeśli uważasz, że medyczna marihuana mogłaby pomóc w rozwiązaniu problemów zdrowotnych Twoich rodziców, podkreślaj jej skuteczność, kiedy będziesz wspominać o tych barierach. W końcu inwestowanie w badania i pieniądze w leki na bazie marihuany to inwestowanie w swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Jak rozmawiać z rodzicami o marihuanie leczniczej

W niektórych przypadkach możesz uważać, że marihuana mogłaby być skuteczna w przypadku Twoich rodziców, ale Twoi rodzice nie są do niej przekonani ze względu na powszechne błędne wyobrażenia na temat marihuany. Nie poddawaj się od razu - mogą zmienić zdanie, jeśli poznają prawdę o marihuanie leczniczej.

Kiedy rozmawiasz z rodzicami na temat leczenia medyczną marihuaną, pamiętaj, aby podejść do tego w taki sam sposób, jak do każdego innego leku. W końcu marihuana to nadal lek, który ma zalety i skutki uboczne, tak jak inne farmaceutyki. Podejście do rozmowy w ten sposób może pomóc rodzicom zrozumieć, że marihuana jest wiarygodną metodą leczenia.

Podczas rozmowy mogą pojawić się następujące błędne przekonania. Możesz wykorzystać te fakty, aby obalić powszechne mity na temat leczniczej marihuany:

    "Nie chcę czuć się naćpany/naćpana". Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wszystkie produkty z medycznej marihuany powodują, że pacjent jest na haju. Wybierz lek bez THC, aby uniknąć tego efektu ubocznego. "Czy nie muszę palić marihuany?". Pacjenci mają wiele opcji, jeśli chodzi o sposoby przyjmowania marihuany Mogą zdecydować się na bardziej znane metody, takie jak palenie lub spożywanie edibles, ale mogą również przyjmować marihuanę w postaci tabletek lub nalewek. Rodzaje leków, których pacjenci mogą legalnie używać, różnią się w zależności od stanu. "Seniorzy nie używają marihuany". Wraz z rosnącą legalizacją i zmianą nastawienia, więcej seniorów korzysta z leczniczej marihuany niż kiedykolwiek - i podobają im się rezultaty, jakie uzyskują!

Jeśli obawiasz się, że zapomnisz, co chcesz powiedzieć, lub że będziesz się powtarzać podczas rozmowy z rodzicami, zawsze możesz wydrukować ten wpis lub zrobić notatki, do których będziesz się odwoływać podczas rozmowy.

Kolejne kroki do podjęcia

A więc Ty i Twoi rodzice jesteście gotowi spróbować leczenia medyczną marihuaną - fantastycznie!

Nawet jeśli mieszkasz w stanie, który zalegalizował medyczną marihuanę, Ty i Twoi rodzice powinniście skonsultować się ze specjalistą przeszkolonym w zakresie marihuany i przystąpić do programu państwowego. Posiadanie karty medycznej marihuany jest jedynym sposobem na legalne otrzymywanie leków w niektórych stanach, a stany rekreacyjne często oferują dodatkowe korzyści członkom programu. Czasami również apteki oferują korzyści dla pacjentów medycznych.

Aby zgłosić się do programu medycznej marihuany w danym stanie, zazwyczaj trzeba wykonać następujące kroki

    Wizyta u lekarza w celu przeprowadzenia badania i uzyskania zgody na przystąpienie do programu. Złożenie wniosku do władz stanowych o wydanie karty medycznej marihuany. Jeśli chcesz być opiekunem dla swoich rodziców, możesz zarejestrować się w tym kroku. Oczekiwanie na zatwierdzenie. Jeśli stan cię zatwierdzi, powinieneś otrzymać kartę medycznej marihuany pocztą w ciągu kilku tygodni. Wizyta w punkcie sprzedaży medycznej w celu uzyskania leków.

Jeśli musisz dostosować swój plan leczenia, zawsze możesz skontaktować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie są jego zalecenia. Aby rozpocząć proces ubiegania się o kartę, już dziś poszukaj lekarza, który jest zwolennikiem marihuany, oraz legalnej przychodni medycznej.