Wszystkiego najlepszego 710! Kilka faktów, których możesz nie wiedzieć o koncentratach do dabbingu

10 lutego 2022

Wszystkiego najlepszego 710! Kilka faktów, których możesz nie wiedzieć o koncentratach do wabienia

Posted by Lori Ann Reese on 07/10/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Słyszeliście już o oficjalnym święcie obchodzonym przez pacjentów z konopiami indyjskimi 20 kwietnia, znanym powszechnie jako 420. Ale czy wiesz również, że od 2011 roku 10 lipca (710) jest "tajnym kodem" dla dabbingu koncentratów? Ta metoda przyjmowania marihuany przez zarejestrowanych pacjentów zyskuje coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli spojrzeć na liczbę 710 do góry nogami, oznacza ona olej. Przewiduje się, że globalny rynek koncentratów marihuany osiągnie 13,78 miliardów dolarów rocznej sprzedaży do 2026 roku, przy stałym wzroście o ponad 17% rocznie. Jeśli jesteś ciekawy koncentratów dabbingowych, czytaj dalej.

Czym różni się dabbing koncentratów od innych sposobów konsumpcji marihuany?

Istnieje wiele powodów, dla których niektórzy użytkownicy medycznej marihuany preferują koncentraty marihuany lub dabbing. Pierwszą różnicą między dabbingiem a innymi rodzajami palonej marihuany jest to, że koncentrat zapewnia silniejszy efekt (haj). Na przykład, średnia ilość THC w standardowym produkcie pre-rolled lub joincie wynosi 20%. Koncentraty mogą jednak dostarczyć pacjentowi 80% lub więcej THC.

Najpopularniejszym rodzajem dabu jest olej haszyszowy na bazie butanu (BHO). Proces ten polega na ekstrakcji THC z liści marihuany za pomocą butanu, a następnie destylacji do koncentratu. Istnieją inne metody tworzenia koncentratów w procesie ekstrakcji. Preferowane metody ekstrakcji to organiczny etanol, ekstrakcja wodna i C02.

Przy zakupie koncentratów, pacjenci powinni szukać produktów, które są już dekarboksylowane. Ten rodzaj koncentratu został przekształcony z THCA (rzadka forma) do aktywnego THC. Kiedy pacjent przyjmuje koncentrat, który jest dekarboksylowany, wytwarza bardziej relaksujący haj bez niektórych objawów dysforii, które mogą wystąpić u niektórych pacjentów. Dekarboksylowane koncentraty konopi mogą powodować mniej tradycyjnej psychoaktywności, którą zapewniają produkty z THC.

Hemper Cocoa Mug Rig

Dabbing koncentratów może być skuteczny w łagodzeniu bólu i objawów

Dla pacjentów, używanie koncentratu jest szybszym sposobem na złagodzenie niektórych objawów, szczególnie bólu. W planach współczującej opieki, gdzie pacjent ma nieuleczalną chorobę, zarządzanie bólem i dyskomfortem może być trudne.

Niektóre z najbardziej wyniszczających objawów bólu przewlekłego obejmują:

    reumatoidalne zapalenie stawówisfibromialgia klasterowe bóle głowymrożony bark (adhezyjne zapalenie torebki stawowej)złożony regionalny zespół bólowy (CRPS)rwa kulszowaamigreny.

W planach opieki opartej na współczuciu, gdzie pacjent jest terminalnie chory, radzenie sobie z bólem i dyskomfortem może być trudne. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy pacjent uodpornił się na leki przeciwbólowe, w tym NLPZ i opioidy. Dabbing skoncentrowanej medycznej marihuany zapewnia skuteczną ulgę i może pomóc w zwalczaniu problemów ze snem, bólem i stanami zapalnymi u pacjentów cierpiących na przewlekłe lub terminalne choroby.

Jakie akcesoria są potrzebne do używania koncentratów marihuany?

Jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany mieszkającym w stanie, w którym koncentraty są legalne do kupienia od dystrybutorów, będziesz musiał znaleźć metodę dabbingu, która sprawdzi się w twoim przypadku. Niektóre z nich są bardzo łatwe w użyciu, z akcesoriami podobnymi do vapów. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać koncentrat na "gwóźdź" lub element, który podgrzewa koncentrat.

Kiedy odwiedzisz lokalną placówkę sprzedającą koncentraty, prawdopodobnie będą mieli wszystkie składniki i wybór urządzeń do dabbingu. Stojaki do dabbingu trzeba regularnie czyścić, ponieważ koncentrat pozostawia za sobą osad. Upewnij się, że szukasz dabbing rig, który jest łatwy do demontażu i czyszczenia.

Perkolatory

Perkolator lub "perc" to komora w twoim urządzeniu, w której znajduje się woda. Kiedy wdychasz koncentrat marihuany, dym przemieszcza się nad wodą, aby go naturalnie przefiltrować. Szklane fajki do suszu kwiatowego lub bonga działają w ten sam sposób.

Źródło ciepła (zewnętrzne) lub E-Rig (wbudowany vaporizer do koncentratów)

Istnieją dwie metody, które można wykorzystać do podgrzewania koncentratu w dabberze. Dla tradycyjnych dab rigs, trzeba będzie zewnętrzne źródło ciepła, takie jak zapalniczka lub pochodnia. Niektórzy ludzie wolą używać e-dabber, ponieważ jest to najprostszy sposób na spożycie koncentratów. W przypadku e-dabbera nie jest wymagane żadne źródło ciepła ani gwóźdź, a umieszczenie koncentratu w e-dabberze, naciśnięcie przycisku i wdychanie jest bardzo proste.

Dabbers

Będziesz potrzebował metalowego narzędzia, aby móc nabrać koncentrat z pojemnika z medyczną marihuaną, a następnie umieścić go na swoim rigu do dabbingu. Są niedrogie, małe i najlepszy rodzaj dabbera do kupienia to taki, który ma mały kształt czerpaka na jednym końcu, a następnie nakładkę na gaźnik na drugim. Pozwala to pacjentowi dostosować przepływ powietrza do kondensacji pary i zapobiec jej schłodzeniu.

Oczyszczacz do rur

Czyszczenie fajki wymaga pewnej konserwacji, ale jest ona podobna do czyszczenia fajki marihuany. Czyścik do fajki jest niezbędnym narzędziem, które pomaga oczyścić wszystkie obszary łodygi i usunąć pozostałości. Istnieją środki czyszczące dostępne u sprzedawców, jednak wiele osób woli używać alkoholu izopropylowego lub mieszanki olejku z drzewa herbacianego i soli, aby zmiękczyć pozostałości przed ich wypłukaniem.

Odzyskiwacze oleju

Czy wiesz, że dabberzy mogą w rzeczywistości poddać recyklingowi niektóre z koncentratów, których używają? Odzyskiwacz to szklany element, który pomaga zbierać spływający koncentrat z wnętrza komory lub koncentraty pozostawione przez parę.

Po kilku użyciach urządzenia do zbierania koncentratów można lekko podgrzać, a następnie zeskrobać olej z odzysku. Odzyskany olej może zawierać do 50% THC i innych kannabinoidów. Ponieważ odzyskany olej jest dekarboksylowany, niektórzy pacjenci lubią gotować z jego resztek.

Koncentraty kupowane w punktach sprzedaży medycznej marihuany są dostarczane w małych, hermetycznych pojemnikach i w różnych mieszankach Indica, Sativa lub hybrydowych. Nie daj się zwieść małemu pojemnikowi; wystarczy odrobina koncentratu, a jest on bardzo skuteczny w leczeniu stresu, niepokoju, łagodzeniu bólu i innych objawów zdrowotnych.

Twój lokalny punkt sprzedaży medycznej marihuany pomoże Ci znaleźć koncentraty odpowiednie do Twoich potrzeb. Może mieć również wybór urządzeń i doświadczoną obsługę klienta, która pomoże Ci nauczyć się jak bezpiecznie robić dab i czyścić swój sprzęt.

Szczęśliwego 710 od nas wszystkich w MarijuanaDoctors.Com!