Gubernator Iowa rozszerza program uprawy marihuany, podczas gdy producent wycofuje się ze stanu.

6 lutego 2022

Gubernator Iowa rozszerza program uprawy konopi indyjskich, podczas gdy hodowca wycofuje się z kraju

Posted by Lori Ann Reese on 07/13/2020 in Iowa

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Główny Specjalista ds.

Stan Iowa ma bardzo restrykcyjny program medycznej marihuany. Jak bardzo restrykcyjny? Powolny rozwój branży medycznej marihuany w stanie Iowa spowodował wycofanie dwóch z zaledwie pięciu licencjonowanych dyspenserów w tym stanie.

Have a Heart Compassionate Care, która jest własnością Harvest Health & Recreation, ma 7 lokalizacji dyspenserów w Waszyngtonie i Kalifornii. W dniu 30 marca 2020 roku Have a Heart Compassionate Care ogłosiła zamknięcie obu dyspenserów medycznej marihuany w Iowa (Council Bluffs i Davenport), pozostawiając tylko trzy dyspensery medycznej marihuany w stanie. Firma stwierdziła w Quad-City Times, że "nie było ekonomicznie wykonalne, aby kontynuować działalność".

Następnie nadeszły kolejne złe wieści dla pacjentów medycznej marihuany w Iowa. Acreage Holdings Inc, który jest spółką dominującą w Iowa Relief dispensary, ogłosił 3 kwietnia 2020 r., że będzie tymczasowo zamknąć swój zakład przetwarzania i produkcji.

Jednak do czerwca 2020 roku Acreage całkowicie zrzekła się licencji na uprawę i wydawanie medycznej marihuany w stanie Iowa. W komentarzu Howarda Schactera dla Marijuana Business Daily, decyzja o zamknięciu operacji w Iowa była "zgodna z naszym niedawnym ogłoszeniem, że nasza uwaga w przyszłości skupi się na tych rynkach, które mają największy potencjał wzrostu." W 2019 roku populacja Iowa wynosiła 3,155,070 mieszkańców.

Co to oznacza dla pacjentów medycznej marihuany w Iowa?

Odejścia biznesowe pozostawiają tylko dwa dyspensaria medycznej marihuany. MedPharm ma lokalizacje detaliczne w Des Moines i Sioux City w stanie Iowa. Pacjenci zakwalifikowani do korzystania z medycznej marihuany mogą mieć teraz bardzo długą drogę, z jednym pojedynczym detalicznym dostępem do medycznej marihuany w stanie.

Wydawanie nowych licencji na działalność związaną z medyczną marihuaną może trwać rok lub dłużej z powodu procesu regulacyjnego. Dyspensaria nie mogą wysyłać produktów pocztą do konsumentów, ponieważ usługi pocztowe są regulowane federalnie. Przedsiębiorstwa mogą jednak wysyłać produkty CBD, które zawierają mniej niż 0,3% THC.

Dlaczego rynek medycznej marihuany w Iowa ma trudności z uruchomieniem?

W przeciwieństwie do stanów takich jak Texas, które mają bardzo restrykcyjną i małą listę kwalifikujących się schorzeń, Departament Zdrowia Publicznego Iowa pozwala pacjentom z (13) diagnozami kwalifikować się do programu medycznego Cannabidiolu. Stan ten posiada również możliwość współczucia dla pacjentów z nieuleczalną chorobą. Dowiedz się więcej o kwalifikujących się stanach zdrowia w Iowa.

Problemem może być rozmiar. W Programie Medycznego Cannabidiolu w stanie Iowa jest tylko 4,000 zarejestrowanych pacjentów. Jest to niewielki obszar geograficzny o niskiej gęstości zaludnienia - 54 osoby na każdą milę kwadratową w stanie.

Eksperci branżowi uważają, że obowiązkowy limit 3% THC w produktach medycznej marihuany nie zainteresował pacjentów, którzy mogą postrzegać limit jako zbyt niski, aby zająć się objawami zdrowotnymi. Zakup medycznej marihuany nie jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, a koszty związane z zakupem medycznej marihuany w Iowa mogą być zbyt wysokie. Pacjenci z Iowa są również ograniczeni do 4,5 grama marihuany na 90 dni.

Lobbing ma na celu usunięcie tych ograniczeń i umożliwienie lekarzom zalecania medycznej marihuany każdemu pacjentowi, u którego może ona przynieść korzyści zdrowotne. Zastrzegają sobie również prawo do usunięcia pacjenta z programu, jeśli używanie marihuany staje się przeciwwskazane z pewnymi objawami zdrowotnymi, lekami na receptę lub zmianami w diagnozie.

Ten artykuł został wcześniej opublikowany na Marijuana Business Daily.