Połowa onkologów popiera medyczną marihuanę

19 lutego 2022

Połowa onkologów popiera medyczną marihuanę

Posted by Marihuana Doctors on 01/21/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Prawie połowa onkologów uważa, że medyczna medyczną marihuanę może przynieść korzyści starszym pacjentom z rakiem, według wynika z nowego badania.

Onkolodzy odpowiedzieli na ankietę dotyczącą ich przekonań na temat skuteczności medycznej marihuany i tego, na ile prawdopodobne jest, że polecą ją swoim pacjentom chorym na raka. Spośród 232 onkologów, którzy wzięli udział w ankiecie, 47% uznało, że medyczna marihuana przynosi przynajmniej pewne korzyści starszym pacjentom z rakiem, podczas gdy 28% stwierdziło, że medyczna marihuana jest rzadko lub nigdy przydatna. Jedna czwarta lekarzy nie miała pojęcia, czy jest ona korzystna, czy nie.

Autorzy badania, opublikowanego w Journal of Clinical Oncology zasugerowali, że onkolodzy mogą potrzebować więcej edukacji na temat korzyści płynących z medycznej marihuany, zwłaszcza dla starszych pacjentów.

Kilka badań wykazało, że marihuana jest bezpieczna i skuteczna u starszych pacjentów. W tym izraelskim badaniu, 85% ze 184 starszych pacjentów z różnymi objawami, w tym z przewlekłym bólem i problemami ze snem, wykazało poprawę objawów po sześciu miesiącach stosowania medycznej marihuany. W drugim, znacznie większym badaniu, stwierdzono, że 94% starszych pacjentów zauważyło poprawę w zakresie bólu i innych objawów po sześciu miesiącach. Oba badania wykazały, że medyczna marihuana jest bezpieczna dla starszych pacjentów i obserwuje się wzrost liczby seniorów, którzy używają medycznej marihuany.