W Dyspensarium: Jak zaoszczędzić pieniądze na medycznej marihuanie

16 stycznia 2022

W Dyspensarium: Jak zaoszczędzić pieniądze na medycznej marihuanie

Posted by Marijuana Doctors on 10/24/2019 in Infografiki

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wydatki medyczne mogą się sumować, a koszty marihuany nie są wyjątkiem. Choć nie są tak drogie jak wiele leków na receptę, produkty z konopi z pewnością nie są tanie, a związane z nimi koszty mogą z czasem nadszarpnąć budżet.

Jednym z problemów jest to, że konopie indyjskie są sklasyfikowane jako lek z listy I i nie zostały zatwierdzone przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Dlatego, podobnie jak w przypadku środków dostępnych bez recepty, ubezpieczenie nie pokrywa kosztów medycznej marihuany. Istnieją jednak sposoby, aby uczynić marihuanę bardziej przystępną cenowo i zmieścić ją w prawie każdym budżecie.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną infografikę

Wyhoduj swoją własną

Jednym ze sposobów na drastyczne ograniczenie kosztów jest po prostu własna uprawa. Choć początkowo trzeba będzie wydać trochę gotówki na sprzęt, koszty te zwrócą się, gdy zaczniesz uprawiać i używać własnych roślin. Jednak prawo stanowe może się różnić co do legalności uprawy roślin w domu. Niektóre stany, które zezwalają na marihuanę medyczną pozwalają pacjentom posiadającym kartę na uprawę ograniczonej liczby roślin na własny użytek. W stanach, które dopuszczają marihuanę zarówno do użytku medycznego, jak i rekreacyjnego, prawo może nadal nie zezwalać użytkownikom na posiadanie własnych, nieograniczonych farm marihuany. Na przykład w Waszyngtonie, gdzie oba rodzaje użytkowania są legalne, możesz uprawiać własną, jeśli kwalifikujesz się do marihuany medycznej, ale nie możesz uprawiać marihuany rekreacyjnej, chyba że jesteś certyfikowanym hodowcą.

Używaj mniejszych dawek

Być może używasz więcej marihuany niż potrzebujesz, aby pomóc w objawach i być może będziesz w stanie zmniejszyć dawkę. Więcej nie zawsze znaczy lepiej i może się okazać, że mniejsza dawka jest tak samo skuteczna. W wielu przypadkach wystarczy 10-15 mg marihuany, co może wystarczyć na kilka godzin. Ponadto, jeśli jesteś początkujący w stosowaniu marihuany, możesz eksperymentować z mikrodawkowaniem, które polega na stosowaniu bardzo małych dawek, które są jednak wystarczające do złagodzenia objawów wielu schorzeń. Dawka może być miareczkowana powoli, jeśli okaże się, że potrzebujesz więcej, aby złagodzić objawy.

Rozmieszczenie dawek w czasie

Oprócz stosowania najniższej i najbardziej skutecznej dawki, ważne jest również rozłożenie dawek w czasie. Na przykład, stosowanie większej dawki produktu lub odmiany o działaniu uspokajającym w nocy może być skuteczną strategią, ponieważ większe dawki nocne z większym prawdopodobieństwem będą sprzyjać zasypianiu. Uzyskanie większej ilości snu wysokiej jakości może przełożyć się na poczucie bycia bardziej wypoczętym i mniejszą liczbę zaostrzeń objawów w ciągu dnia. Jeśli objawy są lepiej kontrolowane, może się to przełożyć na mniejsze zapotrzebowanie na marihuanę w ciągu dnia.

Inną metodą jest stosowanie mniejszych dawek o tej samej porze każdego dnia, podobnie jak w przypadku leku na receptę. Takie podejście może pomóc powstrzymać lub przynajmniej zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia objawów przełomowych, które mogą wystąpić, gdy zbyt długo czekasz na przyjęcie kolejnej dawki.

Kupuj hurtowo

Podobnie jak na targu, kiedy kupujesz mąkę, herbatę, granolę lub inny towar z pojemników na produkty masowe, zaoszczędzisz pieniądze, kupując marihuanę luzem. Na przykład, jeśli zazwyczaj używasz jednej ósmej suszonego kwiatu w ciągu tygodnia, może być bardziej opłacalne kupić uncję i przechowywać resztę prawidłowo. Kupowanie luzem jest jednak opłacalne tylko wtedy, gdy cena za gram spada wraz ze wzrostem ilości kupowanego towaru. Dyspensaria mogą oferować zniżki przy zakupie większych ilości marihuany, więc dobrze jest zapytać, czy mają jakieś aktualne lub nadchodzące oferty.

Promocje i oferty

W większości stanów, biznes związany z konopiami jest konkurencyjny i aby zdobyć i utrzymać klientów, mogą oni oferować specjalne promocje. Mogą mieć programy lojalnościowe, które oferują zniżki, a nawet darmowe produkty, gdy zostaniesz stałym klientem lub polecisz innym firmę. To nigdy nie boli, aby zapytać. Ponadto, należy rozejrzeć się, aby porównać ceny i zobaczyć, gdzie można uzyskać najlepszą ofertę.

Produkty efektywne kosztowo

Staraj się kupować tylko najbardziej opłacalne produkty. Będzie to zależało od objawów. Na przykład, jeśli masz bóle, które pojawiają się tylko kilka razy w miesiącu, inwestycja w drogą (~$75) butelkę mocnej nalewki może być bardziej skuteczna w przynoszeniu ulgi, niż wypalenie całego grama w ciągu jednego dnia. Jeśli używasz marihuany na wiele dolegliwości, z których każda może wymagać różnych dawek, posiadanie różnych produktów może być bardziej opłacalne, a także skuteczniejsze. Na przykład, wiele osób używa kombinacji suszonych kwiatów, kapsułek i leków miejscowych, aby uzyskać najlepszy efekt.

Uzyskaj więcej z mniejszej ilości

Istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć skuteczność marihuany. Jednym z nich jest spożywanie pokarmów zawierających "dobre tłuszcze", takich jak łosoś, awokado czy masło orzechowe, które wzmacniają moc edibles i innych rodzajów marihuany. Tłuste jedzenie wydaje się pomagać organizmowi w rozkładaniu i wchłanianiu kannabinoidów bardziej efektywnie. Jest to sprzeczne z popularnym przekonaniem, że spożywanie marihuany na pusty żołądek jest najlepszym sposobem.

Używaj smakołyków

Jedzenie na wynos jest świetną i opłacalną metodą konsumpcji marihuany, ponieważ daje efekt, który jest znacznie trwalszy niż palenie. Średni efekt po spożyciu jadalnych produktów trwa od 4 do 6 godzin lub nawet dłużej, podczas gdy efekt po paleniu ustępuje po około 2-3 godzinach. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi potrzebuje zjeść tylko niewielką ilość marihuany, aby uzyskać efekt.

O autorze

Roxanne Nelson jest zarejestrowaną pielęgniarką, która pisała dla wielu publikacji dla pracowników służby zdrowia i konsumentów, między innymi dla Medscape, The Lancet, Prevention, Scientific American, WebMD, American Journal of Nursing, Frontline, National Geographic, Hematology Adviser, American Journal of Medical Genetics i Washington Post.