Meta-analiza pokazuje, że marihuana poprawia seks

30 grudnia 2021

Meta-analiza pokazuje, że marihuana poprawia seks

Posted by Marihuana Doctors on 10/01/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Niewiele było badań nad tym, jak marihuana wpływa na funkcje seksualne. funkcje seksualne. Ale nowa analiza badań, które istnieją - niektóre z nich sięgają lat 70-tych - wykazała, że marihuana ma pozytywny wpływ na libido, orgazm i przyjemność seksualną. Badania te zostały opublikowane w Sexual Medicine Reviews.

Badania są zgodne co do tego, że marihuana zwiększa przyjemność seksualną i jest związana z dłuższymi lub bardziej intensywnymi orgazmami. Jedno z badań wykazało, że częste, ale nie codzienne używanie marihuany było związane ze zwiększoną przyjemnością seksualną u 70% użytkowników. Kobiety, które regularnie używały marihuany przed seksem, ponad dwukrotnie częściej zgłaszały satysfakcjonujące orgazmy.

Jeśli chodzi o libido, to może ono zależy od tego, jak dużo palisz. Jedno z badań wykazało, że mała dawka marihuany - około jednego jointa - była seksualnie stymulowała seksualnie, ale większe dawki hamowały.

Wiele neurotransmiterów i hormonów odgrywają rolę w pobudzeniu i hamowaniu seksualnym, choć nie jest jasne jak kannabinoidy wpływają na te systemy. Potrzebne są dodatkowe badania, aby pomóc lepiej zrozumieć te mechanizmy i jak marihuana może pomóc w przywróceniu funkcji seksualnych. funkcji seksualnych.